Жашківська районна рада

Очільник області розповів, скільки зекономила «прозорра» Черкащина

Переглядів: 751

Понад 5 млн грн уже заощадили завдяки електронній системі ProZorro на Черкащині. Тут із нею працюють рік – розпочали серед перших в Україні. Хоч лише з 1 серпня це стало обов’язковим: усі державні закупівлі у країні тепер проводять винятково у ProZorro.

На своїй сторінці у Facebook очільник області підбив річні підсумки роботи з цією системою. Він подякував усій команді, яка працює над «прозоррою» Черкащиною, зокрема і волонтерам.

– Торік у серпні ми провели перші вдалі реальні закупівлі, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Першопрохідцями стали відділ освіти Черкаської РДА та виконком Золотоніської міськради. Зі старту вони досягнули економії у 8%. Відтоді на кожній закупівлі через ProZorro вже заощаджуємо 15% коштів громади. Загалом за рік ми провели десятки семінарів-навчань, як працювати з системою ProZorro. Щоправда, не всі розпорядники коштів ухвалили державницьке рішення і ще до набуття чинності відповідного закону перейшли на цю систему. Тепер це в обов’язковому порядку.

Нагадаємо, рік тому обласний керманич доручив провести тестові закупівлі через ProZorro підпорядкованими установами охорони здоров’я, освіти та соціального захисту населення. Згодом розпорядженням ОДА передбачили, що всі розпорядники коштів мають закуповувати товари, вартість яких стартує із 20 тис. грн, через ProZorro.

Джерело: Черкаська ОДА

 

 « повернутися до списку новин